6 грудня 2015 року 35 вихованців та 6 керівників гуртків туристсько-краєзнавчого відділу здійснили захоплюючу краєзнавчу та спелеологічну подорож в унікальні місця нашої України, які знаходяться у сусідній Тернопільській області, а саме відвідали Борщівський краєзнавчий музей та побували у печері-музеї Вертебі.
Учасники мали можливість ознайомитись із експозиціями краєзнавчого музею, які розповідають про історію краю від найдавніших часів до наших днів. Фондова збірка музею становить 16 тис. експонатів. Найважливіші колекції:
— археологічна (унікальні матеріали трипільської культури);
— етнографічна (стародавні вишиті борщівські сорочки);
— мистецька (твори українських художників, передані Міністерством культури України, твори місцевих художників);
Відвіали також музей Т.Г.Шевченка який є першим великим музеєм поета в Західній Україні. Він розміщений в трьох залах.
Після Борщівського музею вихованці направились до печери Вертаба, яка знаходиться неподалік від с. Більче-Золоте.
Печера Вертеба належить до найбільших печер у Європі, довжина підземних ходів — 9021 м. Вона є особливою серед гіпсових печер Поділля та дещо відрізняється від інших своєю геологічною будовою, а також тим, що в ній виявлено величезне багатство археологічних знахідок доби енеоліту та злишок Трипільської культури.
У печері є багато кажанів — особливо в зимовий період. Вони зустрічаються по всій печері, але найбільші популяції — біля входу. Виділяють тут 4 види кажанів, занесених до Червоної книги України.
Захоплюючу, насичену змістовними висновками та порівняннями, екскурсію з учасниками провів директор Борщівського музею Михайло Петро́вич Соха́цький відомий український археолог, краєзнавець, спелеолог, громадський діяч, заслужений працівник культури України, член Української
...
Читати далі »